Kartu su Pavasario lygiadieniu prasidėjo nauji Saulės metai. Tai logiška metų pradžia, netgi natūralesnė už kalendorinius Naujuosius, nes ir gamta, ir Saulė pradeda naują ciklą.
Naujuosius metu šiuo laiku švęsdavo ir senovės lietuviai, ir daugelis kitų tautų. Na, o senoji persų, Avestos, tradicija, turi 32 metų ciklą, susijusį su Saturnu, kur kiekvienus metus atitinka vienas iš 32 gyvūnų totemų. Kodėl gyvūnai? Nes jie padeda žmogui susiderinti su laikotarpio energija, neprarandant savasties.
Šie metai pagal Avestą yra Lūšies metai. Kas gi jiems būdinga?
Lūšies totemas
Lūšis visų pirma slapukė. Ji puiki medžiotoja, joje nuostabiai dera jėga, paslaptingumas, netikėtumas ir lengvumas, mielumas, žaismingumas. Lūšis tarsi atsiranda iš niekur ir dingsta kažkur – niekam nežinia kur. Ji neįžvelgiama, moka paslėpti savo realybę ir save, nors gali būti visai šalia. Ji stebėtoja.
Pasakojamos istorijos, kaip medžiotojas medžioja lūšį, sekmadamas jos pėdsakais, o lūšis, pasirodo, apėjusi ratą jau stovi jam už nugaros, pasiruošusi šuoliui. O gal ir tiesiog nueis, išnyks miško tankmėje. Ją pamatysi tik tada, kai ji norės, kad ją pamatytų. O tai būna labai retai.
Tai labai magiškas gyvūnas, tarytum mokantis vaikščioti per realybes. Ji gali būti čia vangi, čia žaisminga ir pilna energijos. Greičiausiai ją supras tie, kuri myli kates ir jas supranta. Ir vis dėlto ji kitokia nei katės, tigrai ar gepardai. Paslaptingesnė. Slaptesnė.
Ji myli laisvę, nemėgsta rodyti savęs, nesuprasi, kas slypo jos viduje. Ji turi tvirtas kojas stovėti ant žemės, amortizuojantį šuolį, ausytes- antenas, gaudyti kosmoso bangas 🙂
Ji dedemonstruoja savo galios ir išvis jai visai nesvarbu pasirodyti, kaip ji atrodo, ką apie ją kas pagalvos. Ji turi savo realybę ir joje yra savipakankama. Labai išradinga, kūrybinga. Mėgsta stebėti kitus – norint medžioti, reikia pažinti aplinkinių įpročius.
Lūšies metai pagal Avestą
Avestoje Lūšį sieja su netikėtumų kupinais metais, jog metai palankūs ekscentriškiems žmonėms, darantiems netikėtus sprendimus, posūkius, greitai reaguojančius, gebančius pasinaudoti situacija žaibiškai, pribloškiant priešininkus savo ekscentriškais sprendimais (na, tą jau matome tarptautinėje politikoje).
Tai žaibiškos transformacijos, akibrokštų ir netikėtumų metai, vienus galintys apsvaiginti staigiais įvykiais, kitiems jie atverti žvilgsnį, kaipgi yra iš tiesų. Šie metai palankūs kūrėjams, originalioms, kūrybingoms asmenybėms, gebančioms veikti staigiai ir netikėtai, slapukams, gebantiems daryti staigų šuolį.
Lūšies metais Gagarinas išskrido į kosmosą, Chruščiovas stukseno batu į stalą tarptautinėse derybose, Jelcinas perėme valdžią užlipęs ant tanko – tai vis staigūs, netikėti šuoliai. Ne tik Rusijoje, bet ir pasaulyje šie metai susiję su staigiu valdžios, lyderių keitimusi.
Antrasis metų totemas – lakštingala
Šie metai ypatingi ir tuo, kad turi ir antrąjį totemą – tai lakštingala. Jos giesmė išsklaido tamsą, teikia įkvėpimą, atveria širdį, pažadina gražiausias žmogiškąsias savybes.
Labai skirtingi tie totemai. O ką turi bendro? Jog abu yra slapukai, žaismingi, kūrybingi. Jie papildo vienas kitą: lūšis teikia jėgos, originalumo, drąsos, savipakankamumo, žaismės, lakštingala įkvepia kūrybai, teikia idealizmo, neša palaimą, atveria dieviškumą.
Reziumė
Tokie žada būti ir šie metai – magiški, kupini paslapčių ir kūrybos, žaismės ir išpuolių, ekscentriškų, keistų, netikėtų, kartais net atrodančių absurdiškai veiksmų, išpuolių (bet tokie jie atrodo tik nežinantiems situacijos), po to humoro, žaismingumo, juokavimo. Ir taip gali kartotis ir vėl, ir vėl. Nuo išpuolių prie žaismės, Nuo stebėjimo prie šuolio.
Tad gebėjimo suderinti jėgą, strategiją ir lengvumą, žaismingumą, kūrybingumą, netikėtus sprendimus (tam tikra prasme ir nedualų žvilgsnį į tai, kas vyksta), savipakankamumo, gebėjimo kurti ir saugoti savo realybę galėtume pasimokyti iš lūšies totemo. To šiais metais tikrai prireiks.
To mums visiems ir linkiu.