Kodėl imperatoriaus rūmai turi ketverius vartus arba kodėl moterys kasmet perstumdo baldus?
Keičiasi metai, keičiasi ciklai. Moterys paprastai labiau pasitiki intuicija, savo jautra, todėl jausdamos tuos pokyčius į juos reaguoja, pertvarkydamos savo erdvę, kad takiau tekėtų energija.
Na, o rytuose tai analizuoja feng šui – mokslas, turintis gilias, tūkstančių metų šaknis. Feng šui – senovės kinų mokslas ir menas, siekiantis sukurti harmoniją tarp žmogaus ir jį supančios aplinkos. Šis mokymas egzistuoja jau daugiau nei 3 tūkstančius metų ir vis svarbiausi.
Na, o imperatoriaus rūmai turėjo ketverius vartus į visas pasaulio šalis, kadangi ketverios durys atveria kelią energijos tėkmei iš visų pusių ir palaiko energijų balansą. Tokia struktūra leido imperatoriaus rūmams turėti sąsajas su pasauliu, sukuriant apsaugą bei sėkmės srautą, aktyvuojant įėjimą, kuris tais metais buvo palankiausias.
Ką reiškia feng šui?
Pavadinimas „feng šui“ reiškia „vėjas ir vanduo“ – tai du gamtos elementai, simbolizuojantys gyvybės energijos srautą – Či. Tinkamai nukreipta energija atneša sėkmę, klestėjimą ir sveikatą.
Pagrindinės feng šui sistemos ir sąvokos
Yra daugybė feng šui sistemų bei mokyklų. Jos akcentuoja labai įvairius faktorius, pritaikos skirtingas formules. Nuo ko pradėti? Savo erdvei organizuoti, harmonizuoti pirmiausia reikėtų žinoti apie Bagua sektorius, Skraidančias žvaigždes ir Badzi.
Bagua sektoriai: Feng šui energijos žemėlapis
Bagua – tai feng šui energijų žemėlapis, padalijantis erdvę (pvz., namą, butą, sklypą, ofisą) į 8 pagrindinius sektorius, kiekvieną susietą su tam tikra gyvenimo sritimi, kryptimi ir elementu. Devintas, centrinis, sektorius simbolizuoja harmoniją ir balansą. Bagua padeda suprasti, kaip išdėstyti daiktus ir kokias energijas stiprinti konkrečiose zonose.
Bagua žemėlapis taikomas gyvenamajai ar darbo erdvei, siekiant identifikuoti sektorius ir harmonizuoti juose energiją. Priklausomai nuo sektoriaus reikšmės, galima sustiprinti energijas tam tikrais elementais (pvz., augalais, mineralais, žvakėmis, vandeniu ir t.t.). Teisingas išdėstymas padeda pasiekti asmeninę ir profesinę pusiausvyrą.
Bagua sektoriai, jų reikšmės ir stichijos yra šie:
- Šiaurė (Karjera). Elementas – Vanduo
Skatina profesinį augimą ir naujas galimybes. - Šiaurės Rytai (Žinios ir savęs tobulinimas). Elementas – Žemė.
Skirta saviugdai, meditacijai ir išminties kaupimui. - Rytai (Šeima ir sveikata). Elementas – Medis.
Stiprina ryšius su šeima ir padeda puoselėti sveikatą. - Pietryčiai (Turtai ir klestėjimas) – Elementas: Medis.
Suteikia finansinę gerovę ir materialinį stabilumą. - Pietūs (Šlovė ir reputacija). Elementas – Ugnis.
Susijęs su prestižu, sėkme ir asmeniniu žinomumu. - Pietvakariai (Santykiai ir meilė). Elementas – Žemė.
Atsakingas už meilę, partnerystę ir harmoniją santykiuose. - Vakarai (Kūryba ir vaikai). Elementas – Metalas.
Skatina kūrybiškumą, idėjas ir vaikų gerovę. - Šiaurės vakarai (Pagalba ir kelionės). Elementas – Metalas.
Suteikia keliones, draugystę, globėjus ir autoritetą. - Centras (Sveikata ir pusiausvyra). Elementas – Žemė.
Tai visų sektorių harmonijos šerdis, atsakinga už bendrą gyvenimo balansą.
Skraidančios Žvaigždės: metų energetikos paslaptys
Skraidančios žvaigždės („Fei Xing“) – viena pagrindinių sistemų, kuri analizuoja laiko ir erdvės įtaką energijos srautams. Ji padeda suprasti, kaip kiekvienais metais kinta palankios ir nepalankios kryptys, kurios veikia mūsų gyvenimo sritis. Skraidančių Žvaigždžių sistema remiasi devynių energijos „žvaigždžių“ judėjimu per namų erdves (bagua), susijusias su tam tikromis gyvenimo sritimis – sveikata, santykiais, karjera, finansais.
Dabartiniame, 20-ame, periode
- sėkmingos yra 1, 4, 6, 8, 9 žvaigždės;
- nesėkmingos yra 2, 3, 5, 7 žvaigždės.
Kiekviena žvaigždė turi savo charakteristiką, kurias labai trumpai būtų galima įvardyti taip: 1 -pergalės, 2 – ligų , 3- ginčų, 4 – žinių, meilės, 5 -nelaimių, 6 – karjeros, 7 – vagysčių, 8 – turto, 9 – sėkmės žvaigždė.
Kiekvienais metais šios žvaigždės keičia poziciją, todėl erdvės energetika kinta. Todėl svarbu derinti Bagua ir Skraidančių žvaigždžių sistemą: nustatyti, kuriame sektoriuje atsiduria sėkmingos, kuriame nesėkmingos žvaigždės, sužinoti, kaip stiprinti pirmąsias ir neutralizuoti antrąsias.
Be erdvės organizavimo, feng šui apima ir laiko principą, juk tai yra ir kalendorius.
Badzi sistema: keturi stulpai
Badzi – kinų astrologijoj – išskiriami keturi pagrindiniai stulpui (parametrai):
- Metų stulpas – globali, bendra energija.
- Mėnesio stulpas – asmeninė charakteristika ir pagrindiniai gyvenimo keliai.
- Dienos stulpas – svarbiausias asmens gyvenimo stulpas (apibūdina žmogaus prigimtį).
- Valandos stulpas – potencialas, vidinė motyvacija ir ryšys su pasąmone.
Kiekvienas kalendorinis ciklas (stulpas) turi dangų (vadinamą dangaus kamienu), susijusį su stichija, ir žemę (vadinamą žemės šaka), susijusią su gyvūno ženklu.Dangaus kamienai ir Žemės šakos
1. Dangaus Kamienai
- Tai 10 energijos elementų, kuriuos sudaro 5 stichijos (elementai) – medis, ugnis, žemė, metalas, vanduo.
- Kiekvienas elementas gali būti In (pasyvus, ramesnis) arba Jang (aktyvus, stiprus), todėl yra 10 dangaus šakų (po 2 kiekvienam elementui).
Elementas | In (pasyvus) | Jan (aktyvus) |
---|---|---|
Medis | In Medis | Jan Medis |
Ugnis | In Ugnis | Jan Ugnis |
Žemė | In Žemė | Jan Žemė |
Metalas | In Metalas | Jan Metalas |
Vanduo | In Vanduo | Jan Vanduo |
2. Žemės šakos (Gyvūnai)
- Žemės šakos yra 12 gyvūnų ženklų, atitinkančių 12 metų ciklą: žiurkė, jautis, tigras, triušis, drakonas, gyvatė, arklys, ožka, beždžionė, gaidys, šuo ir kiaulė.
- Kiekvienas gyvūnas turi savo elementą ir simbolizuoja tam tikrą energiją (pvz., drakonas – tai galinga Jang energija, siejama su augimu ir kūrybingumu).
Stichijos ir gyvūno derinimas
12 gyvūnų ženklų ir 5 stichijų (elementų) sistema sudaro 60 metų ciklą.
Kiekvienas ciklas turi tam tikrą energetinę prigimtį, kurią sudaro:
- Gyvūno simbolis (12 gyvūnų ženklų): kiekvienas gyvūnas turi savo charakteristiką, temperamentą ir energiją.
- Stichija (elementas) (medis, ugnis, žemė, metalas, vanduo): kiekvienas elementas suteikia gyvūno ženklui papildomų savybių ir savitą energijos „atspalvį“.
Kaip derinama stichija ir gyvūnas?
- Gyvūnų ženklai (12 ženklų ciklas)
Kiekvienais metais keičiasi vienas iš 12 gyvūnų: Žiurkė, Jautis,Tigras,Triušis,Drakonas, Gyvatė, Arklys, Ožka (Avinas), Beždžionė, Gaidys, Šuo,Kiaulė. - Stichijos (5 elementų ciklas)
Gyvūnų ženklus papildo viena iš penkių stichijų, kurios keičiasi kas dvejus metus: Medis – kūrybingumas, augimas. Ugnis – energija, aistra, veiklumas. Žemė – stabilumas, praktiškumas. Metalas – jėga, valia, disciplina. Vanduo – lankstumas, intuicija. - 60 metų ciklas:
Kadangi kiekvienas gyvūnas kartojasi su skirtingu elementu, visas ciklas užtrunka 60 metų (12 gyvūnų x 5 elementai = 60 metų).
Vebinarą „2025 metų feng šui ir Svajonių žemėlapis” rasite čia: