Naujas metų ciklas – puikus metas sukurti savo Svajonių žemėlapį (kartais jis dar vadinamas Norų žemėlapiu, bet, mano nuomone, pirmasis pavadinimas tikslesnis.)
Kas gi tas Svajonių žemėlapis?
Pagal fengšui sistemą svajonių žemėlapis kuriamas būtent per rytiečių Naujuosius metus, vasario 4d. Pabaigiamas ir pakabinamas iki pilnaties.
Tai stiprus ritualas, atsigręžimas į savo giliausius troškimus, psichologai pasakytų – kalba su savo pasąmone, p. Aš pasakyčiau, kad tai kalba su savo siela, per vaizdinius pasiunčiant pasauliui žinią, kas gi yra jums yra svarbiausia.
Viena vertus, tai leidžia suvokti, ko iš tiesų norime – ne tik savo protu, asmenybės lygmeniu, bet ir giliausių instinktų, ir sielos, ir dvasios lygmenyje. Taigi tai turėtų apimti mūsų visumą: ne tik asmenybę (juolab ne visuomeninius šablonus), bet bet ir giliausius instinktus, ir, svarbiausia, sielos poreikius. O tuos svarbiausius visuminius oreikius geriausiai žino mūsų siela.
Išdrįsti tai išreikšti – tuos blyksnius, tuos impulsus – vadinasi, žengti pirmąjį žingsnį svajonės link. Kita vertus – įkūnijimas materijoje suteikia svajonėms pavidalą, ryšį su materijos pasauliu, nutiesia tiltą tarp dvasios ir materijos.
Kaipgi daryti svajonių žemėlapį?
Visų pirma paskirkite tam laiko, sukurkite jaukią atmosferą, pamedituokite ramiai, pakviesdami savo svajonę, leiskite sau ją pamatyti, neforsuodami, bet ir neribodami savęs. Pasakykite sau: „Esu vertas to. Vertas/a gerovės, meilės, pagarbos, kūrybos, gerų santykių. Iš esmės tai labai žmogiška, natūralu. Tai nieko negriauna ir niekam nekenkia. Tai kaip tik kuria gražesnį, geresnį pasaulį. Mano svajonės nekenkia pasauliui – jos padeda pasauliui, bendradarbiauja su juo”.
Iš anksto reikia pasiruošti didelį popieriaus lapą (galbūt kai kuriems patogiau naudoti darbo lentą). Suskirstykite jį į devynis sektorius. Palaipsniui tiek sektoriai užpildomi paveikslais.
Pradedama paprastai nuo centro, paskui apačia ir einama per visus sektorius. Į juos dedami vaizdai (galima iškirpti iš žurnalų, naudoti savo nuotraukas ar atsispausdinti pasirinkus iš interneto), atitinkantys svajonę šioje srityje. Taip sukuriate svajonių žemėlapį, apimantį svarbiausias žmogaus gyvenimo sritis.Galite maketuoti paveikslus lape kompiuteryje, paskui atsispausdinti visą lapą
Centras. Čia turėtų būti graži jūsų nuotrauka. Kur jūs sveikas, laimingas, švytintis, besišypsantis/i.
Karjera. Ko norite pasiekti darbe, karjeroje. Ką jums reiškia sėkminga karjera? Aukštesnis postas, geras kabinetas, atsakingos pareigos, pasiekti vertingi tikslai? Kokie vaizdai tai simbolizuotų, išreikštų?
Žinios. Kokias žinias norite gauti (diplomai, sertifikatai, bibliotekos, kompiuteriai ir pan.). Kokių žinių jums reikia, norint tobulėti? Galbūt užsienio kalbos? Gal šmokti vairuoti automobilį? Baigti tobulinimosi kursus? O gal tiesiog panirti į išminties lobynus bibliotekoje ar virtualioje erdvėje?
Šeima. Tai gali būti šeimos švenčių akimirkos, giminės nuotraukos, kur jūs esate laimingi, darnūs, palaikantys vieni kitus, tėvų, protėvių nuotraukos. Tai yra jūsų šaknys, ištakos, fundamentas. Taip pat – ir sveikatos šaltinis (sveikata tam tikra prasme irgi siejama su šiuo sektoriumi).
Gerovė. Ką jums reiškia gerovė? Pinigų krūvas ar sveikatą? Gerą būstą? Galimybę būti gražioje aplinkoje? Leiskite sau visų pirma išgyventi gerovės jausmą, kad galėtumėte rasti vaizdą, geriausiai tai išreiškiantį. Neskubėkite vadovautis stereotipais. Kitas vertus, jei svajojate apie automobilį ar vasarnamį, tam tikrą sumą pinigų, įklijuokite atitinkamą vaizdą į gerovės sektorių.
Garbė. Galbūt norite įgyti įžymumą kaip kūrėjas ar išradėjas? O gal tiesiog kaip tobula mama? Pamatykite, kur ir už ką jus gerbia, kokia jūsų paslauga ar kūrinys sulaukia garbės, pripažinimo. Iš ko jūs norite sulaukti pripažinimo? Galbūr jums ploja už scenoje atliktą kūrinį, o gaol stovite ant pakylos kaip sporto čempionas? O gal jums padėkoja už išgelbėtas gyvybes kaip gydytojui ar gaisrininkui? Leiskite sau priimti pagarbą, įvertinimą. Tai natūralu ir teisinga. Juk jūs stengiatės daryti kas geriausia, padėti žmonėms.
Meilė. Paprastai šiame sektoriuje dedamos laimingų porų nuotraukos. Jei jau turite partnerį, įklijuokite jūsų laimingų nuotrauką, jei ne – svajonių princo ar princesės, romantiškos vakarienės prie žvakių ar… Ką jums reiškia laiminga meilė, parnerystė? Kokio norite partnerio, kokios meilės? Kita vertus, kuriems aktualesnė dalykinė partnerystė, gali įdėti čia nuotraukas, susijusias su dalykiniais patikimais partneriais, artimais draugais. Iš esmės tai santykių sektorius.
Vaikai, kūryba. Norintys susilaukti vaikų, čia deda nuostabių kūdikių nuotraukas, turintys – laimingų vaikų atvaizdus. Kitiems tai tiesiog kūrybos, realizuojamų projektų sektorius. Paklauskite savęs, ką norite sukurti šiais metais? Parašyti knygą, nutapyti paveikslą, pagimdyti kūdikį? Kūryba gali aprėpti labai daug.
Globėjai, kelionės. Čia dedami globėjų atvaizdai. Globėjai gali būti žemiškieji ar dieviškieji. Vieniems angelai ir šventieji, kitiems – kur kas žemiškesni. Paklauskite savęs, kas jūsų svarbiausi globėjai? Čia jų sektorius. Taip pat į jį įeina ir kelionės. Čia gali būti paveikslai šalių, į kurias norite nukeliauti (na, keliones galima dėti ir į karjeros sektorių, kaip jums pabiau patinka).
—
Žemėlapį reikėtų pabaigti ir pakabinti iki pilnaties, t.y. per augančio mėnulio fazę.
Pabaigtas paveikslas įrėminamas ir pakabinamas – dažniausiai miegamajame. Jis neturėtų būti labai demonstruojamas visiems, aptarinėjamas kitų – tai jūsų asmeninis dialogas su dvasia.
Linkiu, kad tas dialogas būtų šviesus, kupinas meilės ir žmogškumo, aprėpiantis plačią erdvę, leidžiantis ir sau ir kitiems būti laimingiems, laisviems.
Norite giliau įeiti į Svajonių žemėlapio kūrimo procesą? Dalyvauti Svajonių žemėlapio kūrimo dirbtuvėse? Sužinoti, kaip pertvarkyti savo būstą2024 metais?
Registraciją į 2024m. sausio 18d. vebinarą „2024 m. feng šui ir Svajonių žemėlapis” rasite čia: